Koszulki z filtrem UV – czym są i czy warto je kupić?

Odzież chroniąca przed słońcem jest powszechnie zwana odzieżą UV lub inaczej – odzieżą z filtrem UV. To nic innego jak ubrania blokujące szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe, które jak wiadomo – jest szkodliwe dla naszej skóry i ma negatywne działanie dla naszego zdrowia. Co warto o nich wiedzieć? Jaka odzież UV jest najbardziej popularna? Podpowiadamy!

Koszulki z filtrem UV, czyli dlaczego warto mieć je w szafie?

Do najpopularniejszej odzieży, chroniącej nas przed działaniem promieni ultrafioletowych są koszulki z filtrem UV. Jak one właściwie działają? Otóż blokada szkodliwego promieniowania jest możliwa dzięki wykorzystywaniu innowacyjnych i skutecznych technologii podczas produkcji materiałów, z której szyta jest odzież. Technologia ta polega na tkaniu włókien bardzo ciasno oraz wykorzystywaniu takich materiałów, które naturalnie rozpraszają znaczną część promieniowania ultrafioletowego. Należy więc wiedzieć, że im ciaśniejszy splot w danym materiale, tym mniej promieni słonecznych będzie mogło przedostać się przez taką tkaninę, a tym samym mniej ich dotrze do skóry. Co to właściwie oznacza? Otóż jeżeli zdecydujemy się na koszulki z filtrem UV, możliwe jest więc zapewnienie skutecznej ochrony przed słońcem bez użycia jakichkolwiek substancji chemicznych.

Czy koszulki z filtrem UV są w pełni bezpieczne?

Na to pytanie nie może być innej odpowiedzi, jak twierdzącej, która brzmi: koszulki z filtrem UV SA w pełni bezpieczne. Należy wiedzieć, że wszystkie materiały, z których wykonywana jest tego typu odzież, są uprzednio testowane laboratoryjnie przez odpowiednie jednostki zajmujące się takimi badaniami. Na całym świecie obowiązuje jedna norma. Taki materiał, jeśli przejdzie test pozytywnie, otrzyma kategorię UPF 50+. Oznacza to więc, że otrzymał on potwierdzenie blokowania 98% szkodliwego promieniowania UVA oraz UVB.

 Jak zatem mamy sprawdzić, czy zakup, którego planujemy dokonać, spełnia takie normy? Wystarczy przyjrzeć się zapisom na metce produktu. Jeżeli znajduje się na niej oznaczenie UPF 50+ możemy mieć pewność, że odzież, którą wybieramy, będzie chronić naszą skórę przez uszkodzeniami i poparzeniami słonecznymi. I nie da się ukryć – naszym najczęstszym wyborem są koszulki z filtrem UV.

Czy trudno jest kupić koszulki z filtrem UV?

Niegdyś niezbyt popularne, dziś stały się niemalże koniecznością. Mowa właśnie o odzieży chroniącej nas przed promieniowaniem ultrafioletowym, a dokładniej – co staje się naszym najczęstszym wyborem – chodzi o koszulki z filtrem UV. Zaznaczyć należy, że nie jest to towar luksusowy ani trudno dostępny. Aktualnie jest to konieczny element każdej garderoby. Ponadto nie są one trudno dostępne. W związku z rosnącą ich popularnością, możemy z powodzeniem wybierać koszulki z filtrem UV wśród dostępnych wzorów i kolorów. Ponadto koszulki z filtrem UV to odzież oddychająca, elastyczna i szybkoschnąca, dlatego nadaje się do spędzania aktywnie czasu an świeżym powietrzu niezależnie od wieku osób, które będą je nosić.

Dla kogo odzież z filtrem UV?

Wspomnieliśmy o tym, że odzież z filtrem UV, w tym oczywiście koszulki z filtrem UV, może nosić każdy. Jednak nie ulega wątpliwości, ze największa troską otaczamy najmłodszych. Dokładamy wszelkich starań, by maluchy były dobrze chronione i zabezpieczone przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Jednak należy pamiętać, że taka odzież przeznaczona jest również dla dorosłych. Jeżeli zatem lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu i wybieramy taką aktywność, z pewnością warto zaopatrzyć się w koszulki z filtrem UV. Nie da się ukryć, że odzież z filtrem UV to również doskonały pomysł na prezent. Wcale nie musimy szukać okazji, by obdarować bliskich takim podarkiem. Pamiętajmy, że koszulki z filtrem UV sprawdzą się podczas różnej pogody i nawet w pochmurne dni. Promienie UVA mają takie same nasilenie bez względu na pogodę czy porę roku, dlatego należy chronić nasza skórę nie tylko latem. Najbardziej narażone na takie promieniowanie są dzieci, ale o dorosłych także należy zadbać.

Leave a comment

Your email address will not be published.